STROJE A ZARIADENIA – PREDAJ

Ponúkame spoľahlivý a efektívny odkôstkovač. Tento odkôstkovač bol vyvinutý a otestovaný za niekoľko rokov vlastnej prevádzky pri príprave ovocných kvasov pre pestovateľov našej pestovateľskej pálenice, čo vzišlo aj z negatívnej skúsenosti používaním rôznych lacných verzií odkôstkovačov v minulosti, ktoré neboli efektívne, keďže nedokonale odkôstkovali, a tie ktorým sa podarilo odstrániť dužinu z kôstky, tak len za dlhší čas, a teda za väčších prevádzkových nákladov, čo po prekalkulovaní spotreby elektrickej energie, vody a straty času na obsluhe, sa v konečnom dôsledku preukázali ako drahé a neefektívne zariadenia.

S poukazom na odporúčanie komisie z 2. marca 2010 zverejneného v Úradnom vestníku EÚ pod č. 2010/133/EU, ktoré sa týka prevencie a zníženia kontaminácie liehovín z kôstkovíc a z výliskov kôstkovíc etylkarbamátom a monitorovania hodnôt etylkarbamátu v týchto nápojoch, je potrebné zdôrazniť dôležitosť odkôstkovania spracovávaného ovocia na kvas.
Tento odkôstkovač na prípravu ovocných kvasov klasifikujeme ako PROFI, čo vieme preukázať a zdôvodniť jeho efektívnosťou oproti lacným odkôstkovačom na trhu, čo spočíva jednak v rýchlosti odkôstkovania, a to v priemere 20 kg za 2 minúty kôstkovín ako sú marhule a slivky a 20 kg za 1 minútu kôstkovín ako sú čerešne a višne (čas merania odkôstkovania ovocia v plne dozretom stave, teda v jedinom stave, ktorý je vhodný na prípravu ovocného kvasu), ako aj jeho zhotovenie v relatívne malých rozmeroch (priemer hlavného valca je 46,5 cm a celková výška 118,5 cm vrátane odnímateľného násypníka) a relatívne nízkej váhy (75 kg) s násypníkom, čím je toto zariadenie ľahko premiestniteľné dvoma obsluhovateľmi. Napája sa na 400V, 50Hz, max. 16A (inštalovaný je značkový elektromotor Siemens s príkonom 1,5kW) a na vodu bežnou hadicovou (klik) rýchlospojkou 3/4" pri štandardnom tlaku do 0,6 MPa.
Keďže zariadenie je určené na prípravu kvasov pre liehovary na výrobu ovocných destilátov vrátane pestovateľského pálenia ovocia v prevádzkach pestovateľských páleníc, nie je preto vhodné používať chlórovanú vodu!Cena: 2 500 € + 500 € DPH (20%) = 3 000 €
Spracováva rôzne druhy kôstkovín okrem broskýň. Ako je možné vidieť na nižšie uvedenej fotografii, kôstky sú dokonale oddelené od dužiny.
Je potrebné brať do úvahy, že nie každá kôstka ovocia je presne rovnaká, teda nielen pokiaľ ide o veľkosť, ale aj pevnosť a povrch, čo môže spôsobiť, že nepatrné množstvo kôstok sa počas procesu rozdrví - ide spravidla len o zanedbateľné 1%.

Základné vyhotovenie je vybavené rezným kotúčom pre všetky odrody sliviek a marhúľ; v prípade odkôstkovania čerešní a višní, je potrebné vymeniť rezný kotúč, ktorý dodáme spolu so zariadením v prípade objednania, ktorý účtujeme osobitne v sume 95 € + 19 € DPH = 114 € s DPH. Váha nerezového rezného kotúča je 3,5 kg.Nerezové nadstavce sú určené na napojenie na bežné stavebné miešadlá, ktoré je možné dodať v rôznych dĺžkach. Odporúčame pri objednávke preveriť priemer závitovej rotačnej časti Vášho zariadenia. Cenová ponuka sa vypracuje na základe konkrétnej požiadavky, teda uvedenie požadovaného priemeru dolnej časti a dĺžky tyče s tým, že orientačne je táto cena 145 € s DPH za kus.


Pridané rezné časti počas miešania zvyšujú kvalitu kvasu, teda dosiahnutím úplného rozdrvenia dužiny, sa dosiahne aj lepšia výdatnosť ovocného kvasu (pokiaľ ďalšie vlastnosti spracovávaného ovocia sú vhodné na kvasenie a bol dodržaný postup prípravy kvasu, ktorý uvádzame v časti Ako správne pripraviť kvas).

Objednávkový formulár


Zákaznik (vyžadované)
Fyzická osobaPrávnická osoba

Súhlas so spracovaním osobných údajov
Súhlasím s s obchodnými podmienkami
Platba

V prípade dobierky je potrebné vyjadriť súhlas s ponukou uvedenou v predfaktúre v lehote 5 pracovných dní, inak nedôjde k uzatvoreniu kúpnej zmluvy a zásielka nebude môcť byť odoslaná.

Preprava
Heslo na získanie osobných údajov od prevádzkovateľa, ktoré sa týkajú dotknutej osoby podľa čl. 20 nariadenia Európskeho parlamentu a rady 2016/679
Kód overenia proti spamu:
captcha
  • Slovenčina
  • Angličtina