STROJE A ZARIADENIA – PREDAJ

Ponúkame spoľahlivý a efektívny odkôstkovač Tento odkôstkovač bol otestovaný za niekoľko rokov vlastnej prevádzky pri príprave ovocných kvasov pre pestovateľov našej pestovateľskej pálenice.

S poukazom na odporúčanie komisie z 2. marca 2010 zverejneného v Úradnom vestníku EÚ pod č. 2010/133/EU, ktoré sa týka prevencie a zníženia kontaminácie liehovín z kôstkovíc a z výliskov kôstkovíc etylkarbamátom a monitorovania hodnôt etylkarbamátu v týchto nápojoch, poukazujeme na dôležitosť odkôstkovania spracovávaného ovocia na kvas.

Jeho efektívnosť a veľká výhoda oproti iným odkôstkovačom spočíva jednak v rýchlosti odkôstkovania, a to v priemere 20 kg za 2 minúty, ako aj jeho zhotovenie v relatívne malých rozmeroch (priemer hlavného valca je 46,5 cm a celková výška 117 cm) a relatívne nízkej váhy (66,5 kg), čím je toto zariadenie ľahko premiestniteľné dvoma obsluhovateľmi. Napája sa na 400V, 50Hz, max. 16A a na vodu bežnou hadicovou (klik) rýchlospojkou 3/4" pri štandardnom tlaku do 0,6 MPa. Keďže zariadenie je určené na prípravu kvasov pre liehovary na výrobu ovocných destilátov vrátane pestovateľského pálenia ovocia v prevádzkach pestovateľských páleníc, nie je preto vhodné používať chlórovanú vodu!Cena: 2 500 € + 500 € DPH (20%) = 3 000 €
Spracováva rôzne druhy kôstkovín okrem broskýň. Ako je možné vidieť na nižšie uvedenej fotografii, kôstky sú dokonale oddelené od dužiny.
Je potrebné brať do úvahy, že nie každá kôstka ovocia je presne rovnaká, teda nielen pokiaľ ide o veľkosť, ale aj pevnosť a povrch, čo môže spôsobiť, že nepatrné množstvo kôstok sa počas procesu rozdrví - ide spravidla len o zanedbateľné 1%.
Základné vyhotovenie je vybavené rezným kotúčom pre všetky druhy sliviek; v prípade odkôstkovania čerešní a višní, je potrebné vymeniť rezný kotúč, ktorý dodáme spolu so zariadením v prípade objednania; účtuje sa osobitne v sume 95 € + 19 € DPH = 114 € s DPH.Nerezové nadstavce sú určené na napojenie na bežné stavebné miešadlá, ktoré je možné dodať v rôznych dĺžkach. Odporúčame pri objednávke preveriť priemer závitovej rotačnej časti Vášho zariadenia. Cenová ponuka sa vypracuje na základe konkrétnej požiadavky, teda uvedenie požadovaného priemeru dolnej časti a dĺžky tyče s tým, že orientačne je táto cena 145 € s DPH za kus.


Pridané rezné časti počas miešania zvyšujú kvalitu kvasu, teda dosiahnutím úplného rozdrvenia dužiny, sa dosiahne aj lepšia výdatnosť ovocného kvasu (pokiaľ ďalšie vlastnosti spracovávaného ovocia sú vhodné na kvasenie a bol dodržaný postup prípravy kvasu, ktorý uvádzame v časti Ako správne pripraviť kvas).

Objednávkový formulár


Zákaznik (vyžadované)
Fyzická osobaPrávnická osoba

Súhlas so spracovaním osobných údajov
Súhlasím s s obchodnými podmienkami
Platba

V prípade dobierky je potrebné vyjadriť súhlas s ponukou uvedenou v predfaktúre v lehote 5 pracovných dní, inak nedôjde k uzatvoreniu kúpnej zmluvy a zásielka nebude môcť byť odoslaná.

Preprava
Heslo na získanie osobných údajov od prevádzkovateľa, ktoré sa týkajú dotknutej osoby podľa čl. 20 nariadenia Európskeho parlamentu a rady 2016/679
Kód overenia proti spamu:
captcha